Azərbaycan-Türkiyə 2-ci Enerji Forumu çərçivəsində “Bərpa olunan enerjidən istifadə və enerji səmərəliliyi” üzrə İşçi Qrupun görüşü keçirilib.
Görüşdə İşçi Qrupun həmsədrləri - Türkiyənin Enerji və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin şöbə müdiri Mustafa Çalışkan, Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin şöbə müdirinin müavini Cəbrayıl Əliyev və hər iki ölkənin aidiyyəti qurumlarından olan mütəxəssislər iştirak ediblər.
Görüş zamanı bərpa olunan enerji sahəsində investisiya imkanları, işğaldan azad olunmuş ərazilərdə “yaşıl enerji zonası”nın tətbiqi ilə bağlı Türkiyə təcrübəsi və enerji səmərəliliyi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

A meeting of the Working Group "Use of renewable energy sources and energy efficiency" was held within the framework of the 2nd Azerbaijan-Türkiye Energy Forum.
Co-chairs of the Working Group - Mustafa Çalışkan, Head of the department of the Ministry of Energy and Natural Resources of Türkiye, Jabrayil Aliyev, deputy head of the Azerbaijan Renewable Energy Agency under the Ministry of Energy, and experts from the relevant institutions of both countries took part in the meeting.
During the meeting, investment opportunities in the field of renewable energy, Türkiye's experience in implementing the "green energy zone" in the territories freed from occupation, and energy efficiency were discussed.