Energetika Nazirliyində "Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları" mövzusunda onlayn təlim keçirilib.
Nazirliyin etik məsələlər üzrə müvəkkili, Dövlət qulluğu və kadrlar şöbəsinin müdiri Əsəd İsmayılov davamlı olaraq keçirilən belə təlimlərin “Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları haqqında” Qanunla müəyyən edilmiş normalara dair dövlət qulluqçularının maarifləndirilməsində əhəmiyyətli rol oynadığını qeyd edib.
Sonra Nazirliyin Daxili nəzarət şöbəsinin müdiri Elxan Kərimov təqdimatla çıxış edərək, bu sahədə mövcud qanunvericilik, qanunun əhatə dairəsi, etik davranış qaydalarının əsas prinsip və məqsədləri, onlara əməl edilməsi ilə bağlı hüquqi mexanizmlər, etik davranışa təsir edən amillər barədə danışıb, loyallıq, ictimai etimad, peşəkarlıq və fərdi məsuliyyətin artırılması, insanların hüquq, azadlıq və qanuni maraqlarına, şərəf və ləyaqətinə, işgüzar nüfuzuna hörmət, xidməti vəzifənin icrası ilə bağlı tələblər, qərəzsizlik, etik davranış qaydalarına əməl olunmasına nəzarət, bu qaydaların pozulmasına görə məsuliyyət və digər mövzularla bağlı ətraflı məlumat verib.
Onlayn təlimdə Energetika Nazirliyi və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin 59 əməkdaşı iştirak edib.

Online training on the Rules of Ethics Conduct of Civil Servants was held
Ministry of Energy held an online training on the Rules of Ethics Conduct of Civil Servants was held.
Asad Ismayilov, Head of Department of Civil Service and  Human Resources, Ethics Commissioner of the Ministry of Energy noted that such trainings, which are held continuously, play an important role in educating civil servants on the norms established by the law on the Rules of Ethics Conduct of Civil Servants.
Then, Head of the Internal Control Department of the Ministry Elkhan Karimov made a presentation and spoke about the current legislation in this area, the scope of the law, the basic principles and objectives of the rules of ethical behavior, legal mechanisms related to their observance, factors affecting ethical behavior. He gave detailed information on loyalty, public confidence, professionalism and increasing individual responsibility, respect for people's rights, freedom and legal interests, honor and dignity, business reputation, requirements related to the performance of official duties, impartiality, monitoring compliance with the rules of ethics conduct, responsibility for violation of these rules and other topics.