Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) əməkdaşlarına “MDB-nin əməkdar energetiki” vəsiqə və medalları təqdim olunub.
AREA-nın direktoru Cavid Abdullayev ölkəmizdə energetika sahəsində həyata keçirilən islahatlar, yaşıl enerjinin inkişafı sahəsində atılan addımlar barədə danışıb.
Dövlət Agentliyinin Bərpa olunan enerji mənbələri ərazilərinin inkişafı şöbəsinin müdiri Fəqan Abdurəhmanov, şöbə müdirinin müavini Sahib Xəlilov, Dövlət Agentliyinin nəzdindəki “Azalternativenerji” MMC-nin Marketinq və dizayn şöbəsinin müdiri Rasim Məmmədov “MDB-nin əməkdar energetiki” fəxri adları və medalları ilə təltif olunublar.
Cavid Abdullayev əməkdaşları fəxri ada layiq görülmələri münasibəti ilə təbrik edib və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb. Tədbirin sonunda xatirə şəkilləri çəkilib.

Representatives of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) were presented with "Honored energy specialist of the CIS" certificates and medals.
Director of AREA Javid Abdullayev spoke about the reforms implemented in the field of energy in our country and the steps taken in the field of green energy development.
Fagan Abdurakhmanov, head of the Development of Renewable Energy Sources Areas Department of AREA, Sahib Khalilov, deputy head of the department, and Rasim Mammadov, head of the Marketing and Design Department of "Azalternativeenergy" LLC under the AREA, were awarded with honorary titles and medals of "Honored energy specialist of the CIS".
Javid Abdullayev congratulated the employees on the awarded honorary title and wished them success in their future activities. Commemorative photos were taken at the end of the event.