Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktoru Cavid Abdullayev Almaniyanın “Siemens Energy” şirkətinin nümayəndəsi Dr. Yaşar Musayevlə görüşüb.
Cavid Abdullayev Azərbaycanda bərpa olunan enerji sahəsində icra edilən layihələr barədə ətraflı məlumat verib. Hidrogen enerjisinin tətbiqi, bu istiqamətdə beynəlxalq şirkətlərlə bağlanmış müqavilələr, ölkəmizdə dənizdə külək enerjisinin yüksək potensialının yaşıl hidrogen istehsalında istifadəsi imkanları haqqında danışıb.
Daha sonra Yaşar Musayev təqdimatla çıxış edib. Dünyada yaşıl hidrogen istehsalı, sənayedə hidrogenin alınma üsulları, bu istiqamətdə həyata keçirilməsi planlaşdırılan layihələr və texnologiyalar haqqında geniş məlumat verib.

Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) Mr. Javid Abdullayev had a meeting with representative of the German company "Siemens Energy" Dr. Yashar Musayev.
Mr. Javid Abdullayev gave detailed information regarding the projects implemented in the field of renewable energy in Azerbaijan. He stressed about the application of hydrogen energy, the contracts signed with international companies, the possibilities of using the high potential of offshore wind energy in the production of green hydrogen in our country.
Afterwards, Yashar Musayev presented slides and provided. Extensive information about green hydrogen production in the world, methods of obtaining hydrogen in the industry, projects and technologies planned to be implemented in this field.