Azərbaycan-Türkiyə Enerji Forumu çərçivəsində fəaliyyət göstərən “Bərpa olunan enerjidən istifadə və enerji səmərəliliyi” üzrə İşçi Qrupun təşəbbüsü ilə “Külək Elektrik Stansiyasının Tikintisi və İnvestisiya Prosesi” mövzusunda vebinar keçirilib.
Vebinar iştirakçılarına Türkiyə Külək Enerjisi Birliyinin mütəxəssisləri tərəfindən qlobal külək enerjisi bazarı, ölçmə və külək mühəndisliyi, planlaşdırma və icazə prosesləri, təşviq qaydaları, investisiya prosesi və digər məsələlər barədə Türkiyə təcrübəsinə dair məlumat verilib.
Qarşılıqlı müzakirələr əsasında keçən vebinarda Energetika Nazirliyi, yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyi (AREA), tabeliyində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA), “Azərenerji” ASC və “Azərişıq” ASC-nin əməkdaşları da iştirak ediblər. Sonda iştirakçıların mövzu ilə bağlı sualları cavablandırılıb.

"Construction and Investment Process of Wind Power Plant" webinar was held at the initiative of the Working Group on "Utilization of renewable energy and energy efficiency" within the Azerbaijan-Turkey Energy Forum.
Participants were informed about the Turkish experience on the global wind energy market, measurement and wind engineering, planning and permission processes, promotion rules, investment process and other issues by the experts of the Turkish Wind Energy Association.
Representatives of the Ministry of Energy, Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA), the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA), "Azerenerji" OJSC and "Azerishiq" OJSC also participated during mutual discussions. At the end, the participants had Q&A session.