Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) direktoru Cavid Abdullayev Yaponiyanın "Komaihaltec" şirkətinin nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə Yaponiya ilə enerji sahəsində əməkdaşlıq imkanlarının uğurla davam etdiyi bildirilib. Bərpa olunan enerji sahəsində əməkdaşlıq imkanlarının genişləndirilməsi müzakirə olunub.
Daha sonra AREA ilə "Komaihaltec" şirkəti arasında bərpa olunan enerji layihələrinə dair əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənədə əsasən, Azərbaycanın dağlıq rayonlarının kəndlərində bərpa olunan enerji mənbələrinin tətbiqi ilə hibrid elektrik enerjisinin istehsalından istifadə etməklə optimal elektrik və istilik təchizatı sisteminin layihəsi üzrə texniki-iqtisadi əsaslandırmanın hazırlanması nəzərdə tutulur.

A Memorandum of Understanding was signed with the Japanese company "Komaihaltec"
Director of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) Javid Abdullayev met with representatives of the Japanese company "Komaihaltec".
During the meeting, it was stated that cooperation opportunities with Japan in the field of energy continue successfully. Expansion of opportunities for cooperation in the field of renewable energy was discussed.
Later, a Memorandum of Understanding was signed between AREA and "Komaihaltec" company on cooperation on renewable energy projects. According to the document, it is planned to prepare a technical and economic justification for the project of the optimal electricity and heat supply system using the production of hybrid electricity with the application of renewable energy sources in the villages of the mountainous regions of Azerbaijan.